Cesta k vašim finančním cílům začíná zde

Scan the QR code with your phone’s camera to download the app. Signing up is simple, you’ll be ready to go in less than 5 minutes.

Pro stažení aplikace Investown otevřete fotoaparát telefonu a naskenujte QR kód. Registrace je jednoduchá a zabere vám jen pár minut. Pak už se můžete pustit do výběru investice.

Dostupné na

Ako prebieha analýza našich projektov

Bezpečnosť našich investorov nikdy nepodceňujeme. Predtým, ako pridáme nehnuteľnosť medzi nové investičné príležitosti, musí prejsť starostlivým výberom a prísnym schvaľovacím procesom. Vďaka tomu máme 100 % úspešnosť projektov a dôveru viac ako 90 000 investorov.

Pridať sa

Zo stoviek projektov mesačne vyberáme len tie, za ktoré dáme ruku do ohňa

Na schvaľovaní projektov u nás pracujú skutoční odborníci s dlhoročnými skúsenosťami z finančného a stavebného sektora. Zo stoviek projektov, ktoré sa nám každý mesiac dostanú na stôl, vyberáme do aplikácie len tie najbezpečnejšie.

Ako vyzerá naša risk analýza v praxi

1
Detailné podklady

Potrebujeme výkazy ziskov a strát, obchodný plán, daňové priznania, listy vlastníctva, odhady hodnoty alebo napríklad vizualizácie. Akonáhle niečo nesedí, nemôžeme projekt prijať a vrátime ho na doplnenie. Všetky údaje overujeme prostredníctvom systému CRIBIS, pričom sa pozeráme do insolvenčných registrov a registrov exekúcií.

2
Projektová analýza

Kontrolujeme cenový odhad celého projektu a rozpočet stavby. To všetko s cieľom zistiť, či za peniaze investorov skutočne vznikne to, čo je zámerom žiadateľa o investíciu. V prípade, že zistíme, že odhady sú nadhodnotené, počítame so zníženou cenou.

3
Finančná a právna analýza

Preskúmame všetky kľúčové finančné ukazovatele spoločnosti. Zaujímame sa o históriu vlastníkov projektu, zisťujeme ich úspechy a neúspechy. Vypracujeme a prejdeme tiež všetky právne procesy spojené s investíciou a zápisom záložného práva.

Publikácia príležitostí

Až keď projekt vyhodnotíme ako vhodný, pridáme ho do platformy. Realizáciu projektu kontrolujeme aj počas jeho priebehu.

Banková úroveň zabezpečenia s nadpriemernými výnosmi

Bezpečnosť našich investorov je u nás na prvom mieste. Pozrite si 4 úrovne zabezpečenia našich investícií.

Záložné právo na nehnuteľnosť

Záložné právo na nehnuteľnosť je pre nás nevyhnutnosťou. Zaistenie je do 70 % LTV. V praxi to znamená, že na nehnuteľnosť v hodnote 1 milión EUR nepožičiame viac ako 700 tisíc EUR. Investori sú tak zabezpečení pre prípad, ak by cena nehnuteľnosti klesla.

Notársky zápis

Notársky zápis nám dáva možnosť okamžite vymáhať dlh prostredníctvom exekúcie. Nemusíme teda podávať žalobu na súd a čakať na jeho rozhodnutie. Exekútor môže okamžite nariadiť predaj zastavenej nehnuteľnosti.

Zástavné právo k obchodnému podielu

Môžeme predať partnerov obchodný podiel v jeho spoločnosti. Táto spoločnosť obvykle vlastní nehnuteľnosť, ktorá je tiež v zástave.

Ručenie členov štatutárneho orgánu a ďalších osôb

Pohľadávky môžeme vymáhať nielen od samotného dlžníka, ale aj od osôb, ktoré za dlžníka ručili. Tieto osoby potom ručia svojím osobným majetkom.

Chcete sa dozvediet viac? O tom, ako chránime peniaze našich investorov, máme článok na blogu.

Jednotlivá skladba zaisťovacích inštrumentov sa môže v závislosti na povahe projektu líšiť. Detailné informácie o jednotlivých spôsoboch zaisťenia projektov sú uvedené priamo v popise konkrétneho projektu v našej aplikácii.

Dobré výsledky pre našich investorov napriek poklesu trhov

Naše miliardové portfólio prekonáva aktíva ako sú zlato, dlhopisy a verejne obchodované akcie. Aj v súčasnej ekonomickej situácii je Investown stabilnou a odolnou voľbou pre vaše financie.

Pozrieť si výsledky investorov
Ako sa nám darilo v 4. kvartále 2023
Investown
(všetci klienti – crowdfunding)
+10,01 %
Akcie
+7,5 %
Šporiace účty
(Priemerná úroková sadzba)
+4 %

Vitajte medzi budúcimi investormi!

Buďte medzi prvými, ktorí sa dozvedia o spustení Investownu na Slovensku.

Úspešne sme vás pridali na čakací zoznam.
Nastala chyba pri odosielaní. Skúste to ešte raz.